30 grudnia 2014

kalendarz 2015

Koniec roku to czas, kiedy szukam odpowiedniego kalendarza do powieszenia na ścianie bądź ustawienia na komodzie w przedpokoju. W zeszłym roku poszukiwania idealnego zajęły mi nieco czasu - mniej więcej w styczniu wpadł mi takowy w wirtualne ręce, ale wydrukować go zdołałam dopiero w marcu. Ale nic to, sprawdził się i oczy cieszył przez resztę roku, więc... Siedzę i szukam następcy. A w trakcie poszukiwań natrafiam się na różne intrygujące formy. Może któraś z nich Was zainteresuje? (Po wejściu na link będący odnośnikiem do źródła znajdziecie więcej zdjęć!)


Dwa pierwsze kalendarze możecie znaleźć na stronie sklepu Kapibara i kupić w promocji! Oba graficznie wymuskane, choć każdy w innej stylistyce:


Toy Blocks, kalendarz 2015 od Snug Studio, źródło: TUTAJ

Kinkallo Kalendarz 2015, źródło: TUTAJ

Dwa kolejne zawierają połyskujące elementy, które kapitalnie odznaczają się na tle całości. Taki kalendarz warto oprawić, bo wygląda naprawdę świetnie, dopracowany w każdym detalu...


copper 2015 moon phases calendar, źródło: TUTAJ

2015 Letterpress Calendars by Kristina Krogh Studio, źródło: TUTAJ


Co powiecie na "tradycyjny" kalendarz z wyrywaniem kartki po kartce, ale w wersji podrasowanej? Mnie przekonuje ta zabawa typografią i formami:


Typodarium 2015, źródło: TUTAJ

Ewentualnie nieco inny, stricte biurowy (bo do położenia na płaskiej powierzchni ;)):


James Ford, źródło: TUTAJ

Nim przejdę do sedna - czyli kalendarzy udostępnianych przez blogerki - niezawodne Etsy. Kto nie zna cudeniek tam zamieszczonych, niech żałuje. (Albo nie żałuje, poklepując się ze spokojem ducha po portfelu...) Z kalendarzy szczególnie podobają mi się te z hasłami przewodnimi na cały rok albo na poszczególne miesiące. Połączenie "odmierzacza kolejnych tygodni" z popularnymi typograficznymi plakatami motywacyjnymi - świetny pomysł!


Etsy.com, ShopTempsModernes, źródło: TUTAJ

Etsy.com, MaryMeyerClothing, źródło: TUTAJ

Etsy.com, NeueGraphic, źródło: TUTAJ
Etsy.com, NeueGraphic, źródło: TUTAJ

Etsy.com, ColourMoon, źródło: TUTAJ

Etsy.com, ColourMoon, źródło: TUTAJ

Etsy.com, , źródło: TUTAJ

Etsy.com, blursbyaiShop, źródło: TUTAJ

Etsy.com, , źródło: TUTAJ

Etsy.com, sherimcculley, źródło: TUTAJNa koniec to, co tygryski lubią najbardziej: kalendarze darmowe, udostępniane na własny użytek każdego pobierającego. Wydaje się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wystarczy do tego drukarka, względnie lepszej jakości papier i gotowe! :) W mijającym roku towarzyszyły mi plansze od Clemence ze strony www.ohthelovelythings.com; wychodzi na to, że w przyszłym pozostanę im wierna... ;)


jillianastasia.com, źródło: TUTAJ

www.ohsolovelyblog.com, źródło: TUTAJ

CreativeMamma.com 2015 Mini Calendar, źródło: TUTAJ

www.botanicalpaperworks.com, źródło: TUTAJ

www.ohthelovelythings.com, źródło: TUTAJ

Jaki jest Wasz typ? :)

29 grudnia 2014

I feel SMUG

Znacie sklep SMUG? Mnie urzekł prostą formą sowy wyrzeźbioną w naturalnym drewnie muśniętym kolorową farbą (np. tak jak TUTAJ). Oferowane produkty w większości zresztą łączą świetny design z żywymi kolorami, interesującymi fakturami i kształtami.

Na stronie http://www.the-smuggler.com/ - blogu podległym pod SMUG - ogłoszono niedawno konkurs; należało wykonać tablicę z inspiracjami prezentowymi lub moodboard inspirowane jedną z trzech kategorii produktów ze świątecznej oferty sklepu. Wybrałam linię geometryczną - jak dla mnie idealnie łączy wszystko to, co uwielbiam w ich asortymencie: i kolory, i kształty, i faktury... Piękności. 

Macie ochotę na taniec pozaginanych linii, przytulających się trójkątów czy całujących się kwadratów? Ja już czuję drżenie fal dźwiękowych! :)

@ifeelsmug #smugchristmasshop #smuggiveaway #geometric27 grudnia 2014

krajobraz w trakcie bitwy i po bitwie

Niewinna biel i agresywna czerwień stanęły w zwartym szyku. Raz, dwa, trzy; miarowe odliczanie oddechów, równy marsz, szczęk oręża, tu i ówdzie jakiś błysk ostrzy nożyczek. Pętanie sznur(ki)em, kneblowanie czarno-białych paczek. Mały żołnierzyk - powielony, stojący w rzędzie z bliźniaczymi braćmi w boju - został ułożony na stosie ofiarnym. Miejscami czuć zapach igliwia; palce kleją się od żywicy.

Po wszystkim odjadą w siną dal. Saniami bez reniferów, do cudzych domów, w mróz i zawieruchę...


 papier do pakowania i zawieszki (plus serwetki w gałązki): Ikea
matrioszki roboty: OMM Design (np. TUTAJ)
piernikowy popcorn (Pyszny!): Candy Company

20 grudnia 2014

2w1: kalendarz adwentowy i świece adwentowe

Świece adwentowe w zminimalizowanej wersji, gdyż zamiast czterech występuje jedna. W połączeniu z osłonką na doniczkę z polem do pisania kredą i choinkowymi gałązkami utworzyła swoisty kalendarz adwentowy. Bo czy koniecznie musimy sobie osładzać oczekiwanie na Święta czekoladkami czy drobnymi podarunkami? Odliczanie może przybrać różne formy... (A emocji i przedświątecznych atrakcji i tak nie brakuje... ;))


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka